Nowy numer 25/2021 Archiwum

Intensywny weekend w TDK

Po długiej pandemicznej przerwie Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza w weekend na kulturalną ucztę.

W sobotę 12 czerwca z koncertem "Powróćmy jak za dawnych lat" wystąpi doskonale znany i lubiany przez tarnobrzeską publiczność zespół Strauss Ensemble pod kierownictwem artystycznym Artura Jaronia. Będzie to wieczór wypełniony przedwojennymi szlagierami Henryka Warsa, popularnymi i niezmiennie cieszącymi ucho ariami oraz duetami z najpopularniejszych operetek Imre Kálmána i Ferenca Lehára. Jako soliści wystąpią sopranistka Marzena Trzebińska i baryton Jakub Milewski. Początek o godz. 17.

Intensywny weekend w TDK

Wstęp na koncert jest bezpłatny, lecz za okazaniem wejściówki, którą można odebrać w budynku TDK. Ich liczba jest ograniczona. Wydarzenie odbędzie się w warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego, a zatem obowiązują maseczki. Widzowie mogą zajmować co drugie miejsce.

W niedzielę natomiast na międzypokoleniowy spektakl "Kabaret jest dobry na wszystko", który będzie wystawiony na dużej scenie TDK, zaprasza Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu. Autorem scenariusza i reżyserem przedstawienia jest Jakub Palacz, aktor, dramaturg, muzyk, współpracujący krakowskim teatrem Łaźnia Nowa.

Intensywny weekend w TDK

Spektakl jest swoistym przeglądem dziejów kabaretu  w Polsce, począwszy od krakowskiego słynnego Zielonego Balonika, wystawiającego swoje widowiska w cukierni Apolinarego Michalika, zwanej Jamą Michalika, jeszcze pod zaborami, przez międzywojenny Qui Pro Quo, po lata 60. i 70., czyli czas telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów i tarnobrzeski Kaktusik.

Spektakl powstał w oparciu o projekt "Tarnobrzeskie spotkania teatralne", realizowany w ramach programu "Seniorzy w Akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę" i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wstęp jest darmowy, ale również obowiązują wejściówki, które można odebrać w Klubie Seniora przy pl. Bartosza Głowackiego 38, od godz. 11 do 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama