Nowy numer 25/2021 Archiwum

Nisko. Pokażą film o Nisku

Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" oraz burmistrz Gminy i Miasta Nisko zapraszają na premierowy pokaz filmu animowanego "Historia Niska, czyli jak to się stało, że wyrosło miasto".

Autorką filmu jest niżańska artystka Paulina Kara. Obraz powstał w technice animacji poklatkowej, a muzykę do niego skomponował Tomasz Kara-Sajek, muzyk zespołu Baśnie Zebrane.

Pokazowi towarzyszyć będzie promocja podręcznika historycznego dla najmłodszych "Czy wiecie, że...". Podręcznik to 24 opowieści dla najmłodszych poszukiwaczy wiedzy o dawnym Nisku. Autorką opracowania i tekstów jest Karolina Kutyła, a jednego z zagadnień - Ryszard Zemła. Podręcznik zilustrowała pochodząca z Niska artystka Magdalena Kara-Sajek.

Nisko. Pokażą film o Nisku

 Zaprezentowane też będą pocztówki "Nowe miasto w starej szacie", zaprojektowane przez niżańskiego artystę fotografa Rafała Marchuta.

 - Film, podręcznik oraz pocztówki powstały w ramach projektu "Dzieje miasta w pięciu odsłonach", realizowanego przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury przy współpracy z Niżańskim Centrum Kultury "Sokół". Film oraz podręcznik docelowo mają służyć jako element oferty edukacyjnej Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji - poinformowała K. Kutyła z NCHiT w Nisku.

Premierowy pokaz odbędzie się w najbliższy piątek 11 czerwca o godz. 13 w sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama