Nowy numer 25/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Docenieni za regionalizm

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dotyczącym działalności związanej z regionalizmem.

Konkurs został ogłoszony przez redakcję „Poradnika Bibliotekarza” pod nazwą „Regionalizm - specjalność bibliotek”.

Jego celem było podzielenie się doświadczeniami i efektami swojej pracy. Nagrodzono 9 bibliotek, które realizują, w ramach działalności regionalnej, oryginalne i różnorodne pomysły. Wśród wyróżnionych znalazła się także stalowowolska książnica.

Stalowa Wola. Docenieni za regionalizm

- Stalowowolska biblioteka może się pochwalić bogatym księgozbiorem regionalnym, atrakcyjną i różnorodną edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych, wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych. Poprzez spotkania autorskie, spotkania z regionalistami, pogadanki, odczyty, gawędy, prezentacje multimedialne, zajęcia połączone z zabawą lub zajęciami plastycznymi bibliotekarze starają się rozbudzić wśród najmłodszych i tych trochę starszych dzieci zainteresowanie dziejami i kulturą regionu. Tematyka zajęć edukacyjnych i kulturalnych oscyluje wokół dziedzictwa Centralnego Okręgu Przemysłowego, historii miasta, portretów budowniczych miasta, pierwszych pionierów, postaci ważnych dla regionu w różnych dziedzinach życia. Istotnym zadaniem jest też przekazanie kolejnym pokoleniom wiedzy o kulturze regionu lasowiackiego, o jego bogatych tradycjach, obyczajach - wyjaśniła Ewa Biały, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Docenieni za regionalizm

W 2019 roku w samej Bibliotece Głównej w pogadankach i wykładach wzięło udział 617 uczniów z klas od I do VIII, a do marca  2020 - 163.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego „Gościa Niedzielnego” (nr 24 na 13 czerwca br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama