Nowy numer 21/2024 Archiwum

Stawiają na marszowy krok

W Koprzywnicy powstaje nowy klub Nordic Walking Zebra Team.

Marsz, w którym wzięło udział prawie 30 osób, był pierwszym wydarzeniem zapowiadającym ambitny program działalności, jaki stawia przed sobą nowy klub. Uczestnicy z kijami przeszli 2,5-kilometrową trasę wiodącą wokół zbiorników w Koprzywnicy, udowadniając, że nordic walking to doskonała forma aktywności fizycznej dla każdego, bez względu na wiek.

Do wspólnego marszu dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów zaprosili pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Zawodnicy, którzy pokonali trasę z najlepszym czasem, otrzymali pamiątkowe puchary. Najszybciej maszerującymi paniami okazały się: Dorota Rejman, Tamara Wiśniewska oraz Justyna Piątkowska. Wśród panów w najkrótszym czasie trasę pokonali: Jacek Wiśniewski, Michał Wach, Krzysztof Czekański i Krystian Słaba.

Cała siedmioosobowa grupa najlepdszych zawodników zgodnie - w ramach zachęty - przekazała swoje puchary uczestnikom, którzy z kijami stawiali swoje pierwsze kroki.

Stawiają na marszowy krok   Zawodnicy, którzy pokonali trasę najszybciej, otrzymali puchary. MGOKiS

Organizatorzy dla wszystkich startujących przygotowali pamiątkowe medale i poczęstunek.

W marszu uczestniczyli także przedstawiciele stowarzyszenia UKS Zebra Team Siedleszczany, mającego na swoim koncie wiele medali i nagród, którzy podczas spotkania mówili o korzyściach zdrowotnych uprawiania nordic walking.

Koprzywnicki Klub Zebra Team w Koprzywnicy, który będzie zrzeszać osoby z Tarnobrzega, Sandomierza, Koprzywnicy i ościennych miejscowości, będzie działać pod skrzydłami MGOKiS w Koprzywnicy. Osoby zainteresowane zapisaniem się do Klubu Zebra Team proszone są o kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Koprzywnicy, gdzie można wypełnić deklarację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..