Nowy numer 37/2021 Archiwum

Bogoria. Pod egidą Maryi

W Bogorii podsumowano Regionalny Konkurs pt. "Matka Boża nas pociesza".

Konkurs zorganizowały Zespół Placówek Oświatowych w Bogorii oraz parafia pw. Trójcy Świętej w Bogorii. Patronat sprawowały władze samorządowe Staszowa i Bogorii.

Bogoria. Pod egidą Maryi

- Celem konkursu było szerzenie kultu Matki Bożej, zachęcenie do pielgrzymowania do sanktuarium, budzenie nadziei w czasie pandemii oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży - wyjaśniła Barbara Michalska, jedna z jego organizatorek.

Bogoria. Pod egidą Maryi

Uczestnicy konkursu, a było w sumie 112 z całej diecezji, wykonywali prace plastyczne, pisali wiersze i opowiadania oraz rozwiązywali test z wiedzy o sanktuarium. Jego podsumowanie nastąpiło w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii podczas modlitewnego spotkania, któremu przewodniczył proboszcz ks. Leszek Biłas. Była to też okazja do zapoznania się z historią kościoła i parafii.

Bogoria. Pod egidą Maryi

Dyplomy i nagrody natomiast wręczono laureatom konkursu w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w obecności proboszcza parafii, wójta gminy Bogoria  Marcina Adamczyka i dyrektorki Zespołu Anny Niziałek.

Bogoria. Pod egidą Maryi

Test wiedzy online wygrali: Aleksandra Zybała, Norbert Niziałek oraz Julia Tutak (wszyscy z Bogorii). Wiersze i opowiadania zaś najlepiej napisali: Bartosz Rodacki z Łychowa Gościeradowskiego, Klaudia Bogacka z Jurkowic i Aleksandra Śledź z Bogorii. W kategorii "Różne formy plastyczne" z kolei triumfowali: Aleksandra Błasiak z Jurkowic, Zuzana Słowiakowska z Bogorii, Wiktor Zimnicki z Gorzyc, Piotr Fijałkowski z Bogorii, Wiktoria Wolak z Przyszowa oraz Oliwia Radkowska i Olga Fijałkowska z Bogorii.

Bogoria. Pod egidą Maryi

Konkurs przygotowali Elżbieta Trybuszkiewicz, Barbara Michalska i Waldemar Michalski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama