Nowy numer 39/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Doskonała promocja czytania

Rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego organizatorem jest Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

 Z tej okazji w Stalowej Woli odbył się plenerowy II Maraton Czytania zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Stalowej Woli.

- W literacką podróż z utworami znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej zabrali przybyłych na imprezę bibliotekarze, członkowie SBP i goście: harcerze z 54. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. ppor. Bronisława Kochana z harcmistrzem Zbigniewem Partyką i druhem Krzysztofem Kotwicą i  24. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej „Szekle” z 4 Szczepu Harcerskiego „Feniks” w Stalowej Woli z druhną Beatą Życzyńską oraz chętni mieszkańcy naszego miasta. Czytane były fragmenty książek wydanych przez Wydawnictwo Literatura - wyjaśnił Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Doskonała promocja czytania

Za piękne interpretacje czytanych utworów  wszyscy uczestnicy maratonu byli nagradzani gromkimi brawami.

Stalowa Wola. Doskonała promocja czytania

- Mam nadzieję, że fragmenty czytanych utworów zachęcą do poznania dalszych losów bohaterów, do wypożyczania ze zbiorów biblioteki  pięknych, wartościowych pozycji z literatury dziecięcej, a Maraton Czytania znajdzie się na stałe w kalendarzu imprez stalowowolskiej biblioteki - dodała prowadząca spotkanie przewodnicząca Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Stalowej Woli Joanna Rybak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy