Nowy numer 30/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Sukces uczniów katolika

Dwa pierwsze i jedno trzecie miejsce przypadło w wojewódzkim konkursie "Sacrum w literaturze i sztuce" uczniom tarnobrzeskiego katolika.

Dwudziesta pierwsza edycja Wojewódzkiego Konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce", organizowanego przez Szkołę Podstawową Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, była wyjątkowo szczęśliwa dla uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. W konkursie wzięli udział wychowankowie z 35 szkół podstawowych oraz domu kultury i ośrodka szkolno-wychowawczego. Tarnobrzeską placówkę reprezentowali Klaudia Huk, Gabriela Wiącek oraz Oliwier Beduch, którzy wystąpili w kategorii recytatorskiej, oraz Klaudia Huk, Anna Szozda i Jan Mazurkiewicz - w kategorii poezji śpiewanej.

Z uwagi na pandemię konkurs nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie, dlatego organizatorzy poprosili, by uczestnicy dokonali nagrań swoich występów.

Tarnobrzeg. Sukces uczniów katolika   Anna Szozda. PKSP w Tarnobrzegu

Komisja, po przesłuchaniu nagrań 77 uczestników, wyłoniła laureatów konkursu, w gronie których znalazła się trójka reprezentantów tarnobrzeskiego katolika. Okazało się, że byli oni bezkonkurencyjni, pierwsze miejsca w obu kategoriach zajęli bowiem jego uczniowie - Klaudia Huk za występ recytatorski oraz Anna Szozda za poezję śpiewaną. Trzecie miejsce w kategorii wokalnej zajął Jan Mazurkiewicz. Ponadto Klaudia Huk otrzymała wyróżnienie za poezję śpiewaną.

Tarnobrzeg. Sukces uczniów katolika   Jan Mazurkiewicz. PKSP w Tarnobrzegu

Komisja doceniła dobór repertuaru oraz niezwykle dojrzałą interpretację wierszy i pieśni, mogących młodym ludziom sprawiać pewne trudności. Laureaci z Tarnobrzega zdecydowali się bowiem na ambitne utwory: "Dziką różę" z repertuaru Doroty Osińskiej, "Strumień" Piotra Rubika, "Znów wędrujemy" Grzegorza Turnaua oraz wiersz "Świętość" autorstwa Kornela Filipowicza. Należy dodać, że sukces uczniów to również zasługa nauczycielki Moniki Bieniek, która czuwała nad ich przygotowaniem do konkursu.

- Wyniki napawają dumą i są pięknym potwierdzeniem, że misja szkoły, aby kształtować umysły i serca wychowanków według wartości chrześcijańskich ukazywanych w nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, przynosi wspaniałe owoce - stwierdza Joanna Szmuc, dyrektorka placówki. - Naszej szkole zależy na rzetelnym, autentycznym przygotowaniu młodego człowieka do wyzwań, jakie czekają go w dorosłym życiu. Z solidnym drogowskazem w sercu dużo łatwiej nie zabłądzić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama