Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Honorowy ambasador

Sopranistka Milena Lange została honorowym ambasadorem Stalowej Woli.

Akt nadania wręczyli sopranistce Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

- Proszę o uczynienie nam honoru i przyjęcie misji głoszenia idei „Człowieka ze Stalowej Woli” - utalentowanego, wykształconego, dążącego do stałego rozwoju. Uznając ogromny wkład w rozwój naszego miasta, z nadzieją na jego kontynuację, nadaję pani tytuł Ambasadora Stalowej Woli - odczytał treść aktu nadania Marek Gruchota.

- Dziękuję za to ogromne wyróżnienie. Jest ono dla mnie bardzo szczególne, ponieważ to mój pierwszy koncert w tym roku i bardzo cieszę się, że śpiewam w mojej ukochanej Stalowej Woli. Czyli taki symboliczny powrót do korzeni - powiedziała Milena Lange.

Stalowa Wola. Honorowy ambasador

Milena Lange  pochodzi ze Stalowej Woli. W tym mieście pobierała pierwsze lekcje śpiewu. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej.

Z powodzeniem koncertuje na różnych scenach filharmonicznych i teatralnych Europy.  W swoim repertuarze artystka posiada liczne partie operowe, w tym  Hrabiny (Wesele Figara), Carmen (Carmen) oraz wiele arii operetkowych, musicalowych, pieśni, utworów oratoryjno-kantatowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama