Nowy numer 39/2022 Archiwum

Stalowa Wola. XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli aktywnie włączy się w organizację XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku przebiega pod hasłem "Lubimy czytać polskich autorów".

Jego głównym organizatorem jest Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom,a celem -  promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży.

Co z tej okazji przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli?

Stalowa Wola. XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 - 27 maja o godz. 17 na placu przed biblioteką przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (lub w razie niepogody w bibliotecznym holu) odbędzie się Maraton Czytania - czytanie fragmentów książek wydanych przez Wydawnictwo Literatura.  Czytać na żywo będą bibliotekarze ze stalowowolskiego koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, ale w akcji może też wziąć udział każdy chętny, nawet całe rodziny .Chętnych zapraszamy, aby do 21 maja zgłosili się po fragment tekstu do Biblioteki Głównej (Multiteka), zaś wielbicielom książek i czytania polecamy zapoznać się ze złotą dwudziestką książek przygotowanych na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, a zamieszczonych na stronie www fundacji - informuje Tomasz Gotkowski z Działu Promocji MBP w Stalowej Woli.

1 czerwca z kolei biblioteka zaprasza na czytanie wierszy Jana Brzechwy przez lektorkę Malwinę Kożurno. To wydarzenie odbędzie się online, na stronie www MBP, profilu facebookowym i bibliotecznym serwisie YT.

- Kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom” otrzymała wiele nagród i wpisała się trwale w świadomość społeczeństwa, budując nawyki czytelnicze w rodzinach i placówkach edukacyjno-wychowawczych. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: "Lubimy czytać polskich autorów!" - dodał pan Tomasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy