Nowy numer 25/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Uczta dla miłośników przyrody

"Pierwotna Puszcza Sandomierska" - to tytuł wystawy, którą już od 9 maja będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt gatunków ssaków i ptaków, które żyły tutaj przed wiekami, zarówno wymarłych, jak i te które do dzisiaj można spotkać w okolicznych lasach. A to wszystko w nowoczesnej odsłonie, uzupełnione multimedialnymi efektami.

- Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników przyrody. Obok kości wymarłych zwierząt, staniecie tu oko w oko z potężnym żubrem i dostojnym jeleniem, będziecie mogli podglądać życie leśnych ssaków i ptaków, poznacie ścieżki mrówek i zajrzycie do domu szerszenia. W ten niemal bajkowy świat leśnej gęstwiny wprowadzą zwiedzającego ożywione w animacji zwierzęta. Na wystawie nie zabraknie również części edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży. Na najmłodszych czekają na przykład zabawy w tropiciela zwierząt oraz obserwatora przyrody pod mikroskopem - zachęca Marzena Kościółek - Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Uczta dla miłośników przyrody

Eksponowane na wystawie okazy fauny pochodzą z kolekcji Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN, a unikatowe żubry i jeleń zostały udostępnione przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. W organizacji wystawy pomogły  także Lasy Państwowe w Nadleśnictwie Rozwadów i w Nadleśnictwie Kolbuszowa oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu.

Jej kuratorką  jest dr Katarzyna Kopeć, kierownik Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN w Krakowie

Wystawę będzie można oglądać  do 30 listopada 2021.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama