Nowy numer 25/2021 Archiwum

Tydzień w bibliotece

Od 8 do 15 maja miłośnicy książek będą mieli doskonały pretekst, by informować wszystkich: "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Pod takim hasłem, autorstwa Marzeny Przybysz, członka Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, będzie bowiem przebiegać tegoroczny już XVIII Tydzień Bibliotek. Tradycyjnie w akcję włącza się Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, która z tej okazji przygotowała szereg ciekawych i różnorodnych propozycji zarówno w formie wirtualnej, jak i w "realu". Wśród nich znajdą się wystawki książek i prezentacje online, głośne czytania, a także konkursy plastyczno-literackie oraz edukacyjny dotyczący historii biblioteki, zabawy integracyjno-animacyjne na świeżym powietrzu.

Na początek 10 maja wystartuje akcja "Książka z niespodzianką", adresowana specjalnie do dzieci. Na każdego małego czytelnika, który tego dnia odwiedzi bibliotekę główną lub jedną z filii, by wypożyczyć książki, będzie czekał miły upominek. W czasie trwania Tygodnia Bibliotek we wszystkich agendach dzieci będą mogły na banerach wypisywać tytuły książek, które chciałyby polecić swoim rówieśnikom do przeczytania. Filia nr 5 na os. Wielowieś przygotowała jeszcze dodatkowe atrakcje - każde dziecko, jeżeli tylko zechce, będzie mogło zamienić się w twórcę książkowego dzieła oraz wziąć udział w queście literacko-geograficznym. Natomiast w filii nr 1 na os. Serbinów 14 maja zostanie przypomniany Dzień Polskiej Niezapominajki.

Na facebookowym fanpage'u zostaną udostępnione warsztaty plastyczne "Wachlarz Pani Wiosny", prezentacje książek znajdujących się w filii nr 8, a w ramach "Książeczki z bibliotecznej półeczki" będzie można wysłuchać bajek Czesława Janczarskiego.

Biblioteka zachęca przy okazji swoich czytelników do udziału w ankiecie dotyczącej jej pracy, dostępnej zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej zamieszczonej na Facebooku.

Szczegółowy program Tygodnia Bibliotek oraz znajduje się na stronie biblioteki i fanpage'u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama