Nowy numer 18/2021 Archiwum

Nisko. Olimpijskie zmagania

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się okręgowy etap Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Uczestniczyli w niej finaliści eliminacji szkolnych z Niska, Stalowej Woli, Leżajska, Jarosławia, Przemyśla, Rzeszowa i Dębicy. Mieli za zadanie rozwiązanie testu oraz zadań opisowych z zakresu wiedzy o ochronie własności przemysłowej.

Drużynowo wygrały ekipy reprezentujące Zespołu Szkół nr 2 z Dębicy i RCEZ w Nisku.

Indywidualnie na najwyższym podium stanęli Alicja Chodak z ZS nr 2 w Dębicy i Mateusz Skoczeń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Komisji Narodowej w Stalowej Woli. Zwycięzcy uzyskali tytuł laureata okręgowego olimpiady i wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się w maju.

Patronat nad olimpiadą sprawował Urząd Patentowy RP, a głównym sponsorem na szczeblu ogólnopolskim jest KGHM Polska Miedź S.A.

- Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami - wyjaśniła Kinga Paluchniak z Starostwa Powiatowego w Nisku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama