Nowy numer 18/2021 Archiwum

Nisko. Wojsko wkracza do szkoły

1 września br. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego. Zgodę wyraził już minister obrony narodowej.

Program nauczania obejmować będzie co najmniej 230 godzin zajęć, w tym 53 teoretycznych (te będą prowadzone w RCEZ), a reszta - praktycznych ( w jednostce Wojskowej w Nisku).

W RCEZ w Nisku od 2017 r. działają już klasy o profilu mundurowym w zawodach technik informatyk i technik elektronik. Szkoła dysponuje więc w pełni wyposażoną bazą dydaktyczną. Młodzież z klas o profilu mundurowym bierze aktywny udział jako asysta w uroczystościach: świętach jednostek wojskowych, rocznicowych, historycznych, środowiskowych i szkolnych.

- Chcąc kontynuować innowacyjne kształcenie młodzieży na kierunkach technicznych, zgodnie z programem szkolenia MON, zasadnym było złożenie wniosku o utworzenie takiego oddziału.  Po ukończeniu szkoły uczniowie będą mogli liczyć na ułatwienia w rekrutacji do służby wojskowej oraz w dalszym kształceniu na uczelniach wojskowych, a także będą uprawnieni do odbycia skróconej służby przygotowawczej - wyjaśnia starosta niżański Robert Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama