Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Rachunkowość w jednym palcu

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli z dużym sukcesem uczestniczyli w XII Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej oraz w III Podkarpackim Turnieju Ekonomicznym "Rachunkowość w pigułce".

W tym roku hotelarska olimpiada przebiegała pod hasłem „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”, a jej finalistką została Weronika Przyboś, która ostatecznie zajęła V miejsce w Polsce. Natomiast Wiktoria Sobina, Dominika Serafin i Dorota Janiec wywalczyły zespołowo pierwsze, a indywidualnie pierwsze i drugie  w III Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych zatytułowanym  „Rachunkowość w pigułce”, który zorganizował ZS Nr 2 w Rzeszowie.

Stalowa Wola. Rachunkowość w jednym palcu

Finał turnieju obejmował rywalizację w dwóch kategoriach : zespołowej i indywidualnej. Uczennice klasy IV Technikum Ekonomicznego: Wiktoria Sobina i Dominika Serafin oraz klasy III Technikum Ekonomicznego - Dorota Janiec zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii zdobyły najwyższe miejsca. Jako drużyna zajęły pierwsze miejsce. Indywidualnie na najwyższym podium stanęła Wiktoria Sobina, a druga była Dorota Janiec.

Opiekunkami naukowymi uczennic są Marzena Garbacz i Renata Sękiem. -  Zawsze przygotowujemy młodzież tak, żeby w przyszłości była równorzędną konkurencją dla wysoko wykwalifikowanej kadry zawodowej, ale to zapał uczniów, którzy są zainteresowani zdobywaniem wiedzy, przyczynił się do tego sukcesu - powiedziała Marzena Garbacz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama