Agnieszka Dąbek, uczennica LO im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, finalistką XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej.
Zdobyła w ten sposób indeks na dowolny kierunek studiów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, KUL, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Uniwersytecie Opolskim, Akademii Ignatianum w Krakowie, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu lub Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Olimpiada Teologii Katolickiej organizowana jest przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
- Wzięłam udział w OTK, gdyż tematy teologiczno-filozoficzne zawsze mnie ciekawiły i uważam, że wiedza z tego działu nauki jest w dzisiejszych czasach bardzo pomocna, m.in. w dyskursie społecznym. Poziom olimpiady był wysoki, samo zrozumienie i przyswojenie tekstów stanowiło wyzwanie, a pytania na kolejnych etapach olimpiady potrafiły zaskoczyć. Sam udział w OTK miał dla mnie ogromny wymiar praktyczny; przede wszystkim dał możliwość poszerzenia wiedzy teologiczno - filozoficznej, pozwolił dobrze przygotować się do uczestnictwa we wspomnianych przeze mnie dyskusjach oraz - co mnie niezmiernie cieszy - otworzył mi drzwi na wyższe uczelnie - powiedziała finalistka.
Magdalena Kotuła, także uczennica LO w Nisku, została natomiast finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficznego.
- Nigdy nie interesowałam się szczególnie filozofią, może czasem spotkałam się z nią w podręcznikach szkolnych. Udział w warsztatach organizowanych przez Wydział Filozofii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie były impulsem, by poznać coś nowego. Każda możliwość zdobycia wiedzy, która pomoże pogodzić ludzki, wewnętrzny bałagan jest warta uwagi. Filozofia pomaga rozumieć zagadnienia, o których tak rzadko rozmawiamy, a są tak istotne dla życia. Filozofia opisuje dużo moich myśli i uczuć. Często byłam zdezorientowana nie potrafiąc ubrać w słowa własnych myśli, a potem natrafiłam na teksty, które to zrobiły. Myślę, że moje zainteresowanie filozofią wypływa z tego, że dotyczy świata i mnie samej - dodała Magdalena.