Remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wielkimi krokami zmierza ku końcowi.
W głównym holu, gdzie powstaje galeria wystaw czasowych zostały wykonane wszystkie najważniejsze prace.
Pomieszczenie wyposażono w specjalne oświetlenie wystawiennicze oraz szyny z zawieszkami na obrazy. Umożliwi to profesjonalne organizowanie wystaw artystycznych.
Dobiegają końca także prace adaptacyjne części holu, przewidzianej na izbę historyczną, gdzie prezentowane będą eksponaty związane z historią, kulturą i tradycją Koprzywnicy.
Na eksponaty czeka już kilka zakupionych, szklanych witryn. Trafią do nich m.in. przedmioty, zabytki odkryte przez Grupę Eksploracyjno-Historyczną “Wisła”, współpracującą z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Koprzywnicy.
- Z grupą, zajmującą się poszukiwaniami artefaktów, pochodzących głównie z II wojny światowej, ale także wcześniejszych okresów, współpracujemy od kilkunastu miesięcy. W izbie chcielibyśmy zaprezentować część znalezisk z terenu gminy, naturalnie o mniejszej wartość, te cenniejsze trafią bowiem do muzeum. Należy zaznaczyć, iż jesteśmy w stałym kontakcie z konserwatorami z sandomierskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kielcach i konsultujemy z nimi wszystkie nasze przedsięwzięcia - wyjaśnia Krzysztof Pitra, dyrektor ośrodka.
W galerii zostało zamontowane profesjonalne oświetlenie wystawiennicze. MGOKiS w KoprzywnicyZnaleziska Grupy Eksploracyjno-Historycznej “Wisła” to tylko jedna z grup eksponatów, jakie MGOKiS pragnie zaprezentować na wystawie.
- Pragnę w tym miejscu zwrócić się do mieszkańców Koprzywnicy i okolicznych miejscowości z prośbą o przekazanie lub wypożyczenie swoich rodzinnych pamiątek, które pozwoliłyby na przybliżenie historii naszej gminy. Mogą to być fotografie, medaliki, odznaczenia, przedmioty codziennego użytku lub inne pamiątki do 1945 roku.
Osoby, które mogłyby pomóc w utworzeniu izby historycznej prosimy o telefoniczny kontakt z nami pod numerem 15 847 63 22 - prosi Krzysztof Pitra.