Nowy numer 18/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Zawierzą Jezusowi

"33 dni z Maryją do Jezusa" - to cykl duchowych ćwiczeń, które odbywają się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Ćwiczenia rozpoczęły się 10 kwietnia, a zakończą 13 maja w święto Matki Bożej Fatimskiej.

Idea parafialnego zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi narodziła się w październiku 2020 roku podczas jubileuszu Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, działającego przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

- Istota zawierzenia polega na zupełnym oddaniu się Najświętszej Dziewicy, by przez Nią należeć do Jezusa. Program przygotowania zawierzenia to 33 dni ćwiczeń duchowych, które polegają na codziennym czytaniu duchowych tekstów, modlitwie oraz w miarę możliwości uczestniczeniu we Mszy św. i  przyjęciu Komunii Świętej - wyjaśnia Iwona Rożek.

Stalowa Wola. Zawierzą Jezusowi

- Korzystamy z książki "Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez Ręce Maryi" według  św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Dodatkowo bardzo pomocny jest także "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" tego samego autora - dodaje pani Iwona, która wraz z Małgorzatą Głąb zorganizowała cały cykl.

Program przewiduje także cztery konferencje tematyczne - "Wyzbyć się ducha świata", "Poznać siebie", "Poznać Maryję Dziewicę" i "Poznać Jezusa Chrystusa" -  które poprowadzi ks. Krzysztof Surma.

Stalowa Wola. Zawierzą Jezusowi

- Dzień przed zawierzeniem, czyli 12 maja, planujemy adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutne. Startujemy zaś dziś, czyli 10 kwietnia. Grupa liczy 63 osoby i mamy nadzieję, że 13 maja, w święto Matki Bożej Fatimskiej, w czasie nabożeństwa fatimskiego, 63 osoby oddadzą swoje życie Jezusowi, oddając je w ręce Maryi. Otrzymają z tej okazji bransoletkę z cudownym medalikiem - zapewnia Iwona Rożek.

Iwona Rożek i Małgorzata Głąb zapraszają do współpracy również inne parafie pragnące zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama