Nowy numer 14/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Maseczki dla mieszkańców

Pojutrze, w sobotę 10 kwietnia, rusza dystrybucja maseczek ochronnych dla mieszkańców Tarnobrzega.

Za pośrednictwem wojewody podkarpackiego do miasta dotarła pierwsza partia maseczek jednorazowych pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Każdemu mieszkańcowi, który ukończył 4. rok życia, przysługują cztery sztuki. Jako pierwsze otrzymają je osoby zamieszkałe na osiedlach: Wielowieś, Sielec, Zakrzów, Sobów, Podłęże, Mokrzyszów, Nagnajów, Ocice, Miechocin, Dzików, Piastów, Stare Miasto i Przywiśle.

Dystrybucja rozpocznie się pojutrze, w sobotę 10 kwietnia, i obejmie tzw. osiedla wiejskie. Dlatego mieszkańcy Wielowsi, Sielca, Zakrzowa, Sobowa, Podłęża, Mokrzyszowa, Nagnajowa, Ocic i Miechocina proszeni są, aby tego dnia od godz. 12 śledzić sygnały dźwiękowe samochodu pożarniczego. Osoby pragnące otrzymać maseczki proszone są o podejście do ogrodzenia posesji, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, i odebranie pakietu.

Na osiedlu Dzików dystrybucję maseczek prowadził będzie Zarząd Osiedla Dzików w niedzielę 11 kwietnia od 9.30 do 13.00 przed kościołem parafialnym po każdej Mszy św.

Rozprowadzanie maseczek na osiedlu Piastów przez jego zarząd oraz Jednostkę Strzelecką 2002 Tarnobrzeg im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Jędrusie” odbędzie się w sobotę 17 kwietnia od godz. 9 do 15 przy piekarni „Monika” (ul. Bolesława Śmiałego 39) oraz skrzyżowaniu ulic Borów i Strzeleckiej.

Dystrybucją maseczek dla mieszkańców Starego Miasta zajmą się Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Szeroka 13), która wydawać je będzie od 12 do 16 kwietnia od 10.00 do 15.30 oraz Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu (pl. B. Głowackiego 34) w weekend 17 i 18 kwietnia w godz. 11-16.

Dla mieszkańców osiedla Przywiśle dystrybucję maseczek prowadzić będą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (al. Niepodległości 2) od 12 do 16 kwietnia w godz. 10-17 oraz Tarnobrzeski Dom Kultury (ul. Słowackiego 2) od 12 do 16 kwietnia w godz. 12-16.

Termin drugiego etapu, który obejmie osiedla Wielopole, Siarkowiec oraz Serbinów, zostanie podany po zrealizowaniu dostawy z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Urząd Miasta oraz instytucje i organizacje, które zajmą się rozprowadzaniem maseczek, przypominają o obowiązujących wymogach sanitarnych, czyli zasłoniętych ustach i nosie przy pomocy maseczki, założonych jednorazowych rękawiczkach lub  dezynfekcji rąk oraz o unikania niepotrzebnego gromadzenia się i zachowaniu bezpiecznego dystansu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama