Nowy numer 14/2021 Archiwum

Operacja Koprzywianka

- Zapraszamy do udziału w sprzątaniu naszej uroczej Koprzywianki, by mogła zacząć nam służyć w nowy sposób - Krzysztof Pitra zachęca mieszkańców gminy do przyłączenia się do akcji.

W sobotę 17 kwietnia w ramach ogólnopolskiej akcji Czysta Rzeka w Koprzywnicy odbędzie się wielkie sprzątanie terenów wokół zalewu oraz rzeki Koprzywianki.

- Wcześniej przeprowadzimy stosowny rekonesans, pozwalający nam ocenić, czy konieczne będzie do sprzątania użycie łodzi, czy też innego sprzętu pływającego. Czyszczenie obejmie brzegi oraz działki przylegające do koryta rzeki. Celem przedsięwzięcia jest udrożnienie Koprzywianki pod kątem spływów kajakowych, z którymi pragniemy ruszyć jako nową atrakcją turystyczną, zwłaszcza że rzeka idealnie nadaje się do tego typu rekreacji. Nasze działania będziemy prowadzić tak, by w żaden sposób nie naruszyć klimatu Koprzywianki, jej walorów ekologicznych i by nasza ingerencja w jej naturalność była sprowadzona do minimum - mówi Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy, prywatnie miłośnik spływów kajakowych i pomysłodawca ich organizowania po Koprzywiance.

Operacja Koprzywianka   Spływy kajakowe Koprzywianką to nowa propozycja dla turystów i mieszkańców gminy. MGOKiS w Koprzywnicy

Do akcji zaproszono mieszkańców i organizacje społeczne. Zgłosili się już wędkarze, członkowie grupy eksploracyjno-historycznej Wisła oraz wolontariusze.

- Zachęcamy wszystkich miłośników przyrody do włączenia się w proekologiczne działanie. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w sprzątaniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Apeluję, aby każdy chętny zgłosił się, i to jak najszybciej. Jeśli zgłoszenie zostanie wysłane do 7 kwietnia, jest szansa, że ochotnik otrzyma od fundacji, która koordynuje ogólnopolską akcję, maseczkę i koszulkę. My, jako organizatorzy, zapewniamy worki i rękawice - dodaje K. Pitra.

Link do złożenia deklaracji znajduje się na facebookowym fanpage’u Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy oraz na stronie operacji Czysta Rzeka 2021 (TUTAJ). Godzina zbiórki przy zalewie zostanie podana w najbliższym czasie na stronie internetowej i FB ośrodka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama