Nowy numer 17/2024 Archiwum

Nisko. Sukces niżańskich licealistek

Uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku odniosły sukces w wojewódzkim etapie Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Do rywalizacji stanęło 20 zespołów z całego Podkarpacia, spośród których niżańska drużyna w składzie: Dominika Kochańczyk, Alicja Zagórska i Joanna Zwierzyńska zajęła drugie miejsce.

Uczennice miały za zadanie rozwiązać skomplikowany test wielokrotnego wyboru, dotyczący wiedzy z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych, świadczeń i zasiłków oraz zasad naliczania składek na ubezpieczenie społeczne przez przedsiębiorców.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy sukces niżańskiego liceum w tym konkursie. W 2017 r. uczniowie tej szkoły zajęli w etapie wojewódzkim pierwsze miejsce, a w 2018 r. - trzecie.

- Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest organizowana w ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Lekcje te uświadamiają, że warto być ubezpieczonym, uczą bycia odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom - wyjaśnia Anna Dąbek, opiekun merytoryczny reprezentacji szkoły w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy