Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola - Lublin. Naukowy awans

Wydział Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli przekształcił się w filię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Podnieśliśmy status obecności naszej uczelni w Stalowej Woli. Stalowowolski ośrodek to już nie tylko filia wydziału, a filia uniwersytetu. To sprawia, że możemy zaoferować znacznie szerszy pakiet kierunków studiów - powiedział podczas konferencji prasowej ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

Zdaniem prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, decyzja ta da większe niż do tej pory perspektywy rozwoju młodym ludziom.

Stalowa Wola - Lublin. Naukowy awans

- Siłą stalowowolskiej filii jest to, że mamy bardzo duże zaplecze badawcze w Lublinie i zaplecze infrastrukturalne w Stalowej Woli. Szeroka oferta dydaktyczna i nowoczesne budynki i nowy, sprawnie działający sprzęt to jest droga do sukcesu. Bardzo ważne jest także, by obok wiedzy i nauki były również kształtowane wartości i postawy, które będą budowały silne fundamenty Stalowej Woli - dodał prezydent.

Stalowa Wola - Lublin. Naukowy awans

W filii nadal prowadzone będzie kształcenie na inżynierii środowiska, inżynierii materiałowej oraz prawie. Oferta dydaktyczna będzie jednak systematycznie poszerzana.

Wśród nowych kierunków pojawią się: nauka o rodzinie, bezpieczeństwo narodowe, administracja i dietetyka. Zwiększy się również oferta studiów podyplomowych, zwłaszcza tych zwiększających uprawnienia nauczycielskie, co ma być wstępem do zaistnienia w przyszłości pedagogiki wczesnoszkolnej. Ta oferta będzie dostępna dla przyszłych studentów już od nowego roku akademickiego.

Stalowa Wola - Lublin. Naukowy awans

- Zajęcia na nowych kierunkach będą prowadzić ci sami wykładowcy, co w Lublinie, a więc zapewniona będzie ta sama, wysoka jakość nauczania - zapewniła prof. Ewa Traskowska, prorektor KUL ds. kształcenia.

Stalowowolską filią KUL pokieruje pełnomocnik rektora KUL dr hab. Michał Wyrostkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama