Nowy numer 18/2021 Archiwum

Gorzyce. II Ekstremalna Droga Krzyżowa

120 pątników wzięło udział w II Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, którą zorganizowała parafia pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach.

Do wiernych, wśród których byli i mieszkańcy okolicznych miejscowości, dołączyli także kapłani.

Gorzyce. II Ekstremalna Droga Krzyża

- W tym roku idziemy trzema trasami. Najdłuższa, 42-kilometrowa, przez Sandomierz i Koprzywnicę prowadzi do Sulisławic. Średnia ma 32 km i biegnie przez Wrzawy, Zbydniów, Kępie Zaleszańskie i Orliska, a kończy się w Gorzycach. Najkrótsza z nich, 21-kilometrowa - przez Kępie Zaleszańskie i Kotową Wolę - ma swoją metę w Stalowej Woli-Rozwadowie - wyjaśnia ks. Damian Szypuła, wikariusz w gorzyckiej parafii, który wybiera się do Sulisławic.

Gorzyce. II Ekstremalna Droga Krzyża

Opisy każdej trasy wraz z mapą były dostępne na stronie internetowej parafii. - Nie chodzi tylko o to, by przejść trasę, ale by ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dziś liczą się nie kilometry, lecz zmiany, które dokonują się w człowieku - dodał ks. Damian, cytując słowa ks. Jacka Stryczka ze wstępu do jego rozważań.

II Gorzycką Ekstremalną Drogę Krzyżową poprzedziła Eucharystia w parafialnym kościele, której przewodniczył proboszcz ks. Mariusz Kozłowski.

Gorzyce. II Ekstremalna Droga Krzyża

- Wyruszamy nocą, w milczeniu i ciszy, rozważając tajemnice poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej i pokonując wybrany przez siebie dystans w zależności od fizycznej kondycji i zaangażowania serc. Będziecie uczestniczyć w tym pątniczym szlaku, w tym jakże pasyjnym rozważaniu męki Chrystusa. Witam was pozdrowieniem Józefowym: byście byli mili Bogu. Ufam, że Bóg nam pobłogosławi tego wieczora wspaniałymi owocami - zwrócił się do pątników proboszcz.

Gorzyce. II Ekstremalna Droga Krzyża


Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego "Gościa Niedzielnego" (nr 12 na 28 marca).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama