Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stalowa Wola-Jeżowe. Z nutką melancholii

Almanach poetycki zatytułowany "Wiersze znad Sanu 2" pod redakcją Mirosława Osowskiego jest już dostępny w księgarniach.

Swoje utwory zamieścili w nim między innymi Mirosław Osowski, Elżbieta Boukourbane, Karina Jurewicz, Gabriella Shakery, Ryszard Jaśkowski, Bogdan Stangrodzki, Małgorzata Żurecka, Ryszard Mścisz, Elżbieta Ferlejko, Jacenty (Jacek Kotwica), Marta Męcińska, Grzegorz Męciński, Andrzej Moskal, Wiktoria Serafin i Mirosław Grudzień, Henryk J. Giecko czy Hiacenty Górnicki.

Stalowa Wola - Jeżowe. Z nutką melancholii

- Na szlakach twórczej wyobraźni poetów prezentujących odmienne osobowości, źródła inspiracji, pokłady wrażliwości i skale wyobraźni możemy odkrywać zarówno płaszczyzny zbliżeń jak i oddaleń. W plastycznej wyobraźni Elżbiety Boukourbane świat nabiera barw i tętni rytmem oswojenia znanych miejsc. Ryszard Jaśkowski z kolei zdaje się poszukiwać jakiejś esencji życia, łowić ulotne uczucia w przemijającym świecie. Pewne pragnienie utrwalania siebie, czasem apoteoza życia, czasem zaś melancholijna refleksja dojrzewają natomiast w wierszach Marty Micińskiej. Nuta egzystencjalnej refleksji, przemijania, ale i zauroczenie pięknem świata, natury wybrzmiewa niejednokrotnie z wierszy Wiktorii Serafin - wyjaśnia Ryszard Mścisz, jeden z współautorów almanachu.

Stalowa Wola - Jeżowe. Z nutką melancholii

Ryszard Mścisz, na co dzień nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Jeżowem, zachęca do zainteresowania się tym zbiorem poezji i zapewnia, iż każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama