Nowy numer 49/2022 Archiwum

Nisko. Dziecinnie prosta akcja

W niżańskiej gminie rusza akcja, pomysł Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku, zbierania plastikowych nakrętek.

Cieszy mnie niezmiernie, że możemy w Nisku rozpocząć akcję, polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek w celu pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym - powiedział Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko. 

Jedynie co mają zrobić mieszkańcy gminy, to wrzucić nakrętki do specjalnych worków, które będą rozprowadzane wraz  z żółtymi workami na tworzywa sztuczne. Nie trzeba ich nigdzie transportować, dźwigać, czy nosić w odległe miejsca.

- Do worka można wrzucać praktycznie wszystkie plastikowe zakrętki, niezależnie od kształtu, wielkości czy koloru. Mogą to być zakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach, ale również po innych produktach spożywczych. W worku mogą się także znaleźć zakrętki po chemii gospodarczej, a więc po płynach do zmywania, szamponach itp. - wylicza Adrian Starzomski z Urzędu Gminy i Miasta Nisko.

Wypełnione worki trzeba wystawić razem z tworzywami sztucznymi przed posesją w dniu, w którym służby MZK w Nisku prowadzą zbiórkę takich odpadów.

Zakrętki zostaną przekazane wybranym organizacjom lub fundacjom charytatywnym, a za pieniądze pochodzące z ich sprzedaży będzie można na przykład zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla chorych dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy