Nowy numer 31/2022 Archiwum

Przygoda z przyrodą

Wystarczy namalować, opisać swoją niezapomnianą przygodę ze spotkania z przyrodą, wysłać prace i oczekiwać na nagrodę.

Do końca marca mają czas ci, którzy jeszcze się nie zdecydowali na udział w konkursie plastycznym pt. „Moja przyrodnicza przygoda”, zorganizowanym przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

- Zapewne każdy przeżył swoje niezwykłe spotkanie z naturą, czy było to stanięcie oko w oko z dzikim zwierzęciem, czy może wizyta w pięknym, starym lesie. Przyroda jest niebywale fascynująca, zachwyca swoją różnorodnością, barwami, kształtami i zapachami. Proponujemy dzieciom i młodzieży, by te unikalne dla nich spotkania z naturą zobrazowały. Technika jest zupełnie dowolna, podobnie jak wymiar pracy. Jest jeden tylko dodatkowy wymóg, by do pracy plastycznej dołączone było wspomnienie tej chwili w wersji pisemnej - mówi Janusz Wepsięć z Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu.

Mimo pandemii i utrudnionych warunków do Centrum wpłynęło już sporo prac, których autorzy mają niezaprzeczalny talent plastyczny, ale także umiejętność opowiedzenia całej historii swojego spotkania z przyrodą za pomocą farb czy kredek.

Prace można składać do końca marca, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym z Centrum Natura 2000.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie RCPO Natura 2000 - TUTAJ.

Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody, w tym m.in. budki lęgowe dla ptaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama