Nowy numer 37/2021 Archiwum

Rodzice dla dzieci

W parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim świętowano kolejną rocznicę powstania wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Wilk, zaś koncelebrowali ks. Waldemar Farion, proboszcz, ks. Tadeusz Ocimek i ks. Łukasz Kołodziej. Msza Święta poprzedzona została konferencją i wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

- Sześć lat temu powstała pierwsza Róża Rodziców pod wezwaniem św. Józefa. Nasza wspólnota w ciągu tych lat powiększyła się o kolejne 33 róże różańcowe, co świadczy o wielkiej trosce rodziców i ich potrzebie modlitwy za dzieci. Tradycją stało się już, że członkowie wspólnoty, raz w miesiącu bardzo licznie gromadzą się na Mszy świętej w intencji dzieci, połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu. Każda Msza święta to wspomnienie patrona kolejnej róży. Każdego roku w dniu 8-go grudnia członkowie Różańca Rodziców uroczyście ponawiają Akt Zawierzenia swoich rodzin Matce Bożej – mówiła Elżbieta Jaworska.

- Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa. Modlimy się za dzieci łącząc się w 20-sto osobowe grupy rodziców zwane różami. Każda z osób rozważa codziennie jedną tajemnicę z życia Jezusa i Maryi. W ten sposób odmawiany jest w róży cały różaniec. Uczestnicy wspólnoty modlą się w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków rodziny – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama