Nowy numer 14/2021 Archiwum

Ojcowie dominikanie zachęcają do czytania

Biblioteka parafialna przy klasztorze ojców dominikanów w Tarnobrzegu zaprasza.

Można z niej korzystać w środy od godziny 17 do 18. W pierwszych dniach po otwarciu biblioteki korzystało z niej nawet osiem osób dziennie, co jak zauważa o. Karol Wielgosz OP, przeor klasztoru ojców dominikanów i proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tarnobrzegu, jest całkiem dobrym wynikiem jak na tego typu placówkę.

- Można powiedzieć, że czas pandemii, która uniemożliwia prowadzenie normalnej i w pełnej formie pracy duszpasterskiej, wykorzystujemy do prac wewnętrznych w kościele i klasztorze. W ich ramach uporządkowaliśmy klasztorną bibliotekę. Teraz, kiedy nie można organizować spotkań, wykładów, katechez, w tym m.in. Dominikańskiej Szkoły Wiary rozwijających naszą duchowość i pogłębiających wiarę, mogą temu służyć książki religijne - zauważa o. Karol Wielgosz OP. - Dlatego postanowiliśmy reaktywować działalność biblioteki.

Ojcowie dominikanie zachęcają do czytania   Biblioteka oferuje książki m.in. z zakresu teologii i psychologii. Marta Woynarowska /Foto Gość

Książnica parafialna mieści się obecnie w budynku, gdzie wcześniej działała świetlica, usytuowanym po lewej stronie Domu Duszpasterskiego. Ojcowie przejrzeli księgozbiór, uzupełnili o nowości wydawnicze. Starodruki oraz publikacje, które ukazały się przed rokiem 1900 zostały wydzielone, jako zbiory specjalne i umieszczone w osobnym pomieszczeniu w klasztorze.

Do dyspozycji wszystkich chętnych, nie tylko wiernych z parafii ojców dominikanów, są publikacje z zakresu teologii, psychologii.

- Najkrócej rzecz ujmując, proponujemy książki o sprawach ludzi wierzących lub poszukujących Pana Boga - dodaje o. Karol Wielgosz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama