Nowy numer 14/2021 Archiwum

Gorzyce. Podziękowali sołtysom

Od 2015 roku w gminie Gorzyce obchodzony jest Dzień Sołtysa. Wprawdzie przypada 11 marca, ale w tym roku świętowano wcześniej.

Jest to czas, kiedy wszystkim naszym sołtysom i przewodniczącemu osiedla Gorzyce możemy podziękować za pracę i zaangażowanie. Obowiązki, które na nich spoczywają, nie należą do najłatwiejszych, dlatego tym bardziej należy im się szacunek i odrobina życzliwości - powiedział wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Sołtysom za ich pracę dziękowali wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy, jego zastępca Lucyna Matyka oraz przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak.

Specjalne wyróżnienie otrzymał Marian Chmura, sołtys sołectwa Motycze Poduchowne, który w tym roku świętuje 35-lecie pełnienia tej funkcji.

Gorzyce. Podziękowali sołtysom

Kiedy został sołtysem miał niewiele ponad 30 lat. - Obowiązkiem sołtysa w tamtych czasach było m.in. prowadzenie księgi meldunkowej. Sołtys musiał odnotowywać w niej urodzenia i zgony. Poza tym każdy niezameldowany w danej miejscowości obywatel, który przebywał dłużej niż 24 godziny na danym terenie, musiał zgłosić ten fakt do sołtysa, a sołtys miał obowiązek odnotować wszystko w księdze meldunków - wspominał Marian Chmura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama