Nowy numer 32/2022 Archiwum

Tarnobrzeg. Będzie można się wspinać

W połowie czerwca tego roku mają zakończyć się prace przy ściance wspinaczkowej.

Miasto podpisało umowę z ALP Extreme - Szkołą Alpinizmu z Gdańska, która wygrała przetarg na dokończenie budowy ścianki wspinaczkowej. Oznacza to, że wybudowana przed trzema laty konstrukcja ścianki wspinaczkowej (jako zwycięski budżet obywatelski z 2016 r.) doczeka się pełnej realizacji. Przed gdańską firmą szereg zadań, w tym budowa słynnej „18” do wspinaczki rekreacyjnej i ekspresowej. Ponadto prace budowlane wewnątrz obiektu, wykończenie na zewnątrz, wykonanie zaplecza, w tym szatni i sanitariatów, oraz przede wszystkim montaż elementów wspinaczkowych.

- Pracownicy firmy już weszli na teren budowy, prace bowiem muszą zakończyć się do połowy czerwca tego roku. Dobrze, że mamy pieniądze z pierwszej transzy Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Z otrzymanych ponad 7 mln zł prawie 2 mln zarezerwowaliśmy właśnie na ten cel. Mimo kontrowersji, jakie pojawiły się na sesji rady miasta, udało się przekonać radnych, iż warto skończyć ściankę, zwłaszcza że zainteresowanie jest potężne. Nadal nie milkną głosy z Lublina, Kielc, Rzeszowa, Stalowej Woli, ale także bliżej położonych gmin i oczywiście samego Tarnobrzega, że są osoby pragnące wspinać się, ćwiczyć, nawet przygotowywać do zawodów, w tym również do olimpiady - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. - Mam nadzieję, że będzie to jedna z perełek naszego miasta.

Tarnobrzeg. Będzie można się wspinać   Prace przy ściance wspinaczkowej mają zakończyć się w czerwcu. Urząd Miasta Tarnobrzega

Nie ma jeszcze wybranego operatora ścianki. Jak zapewnia prezydent, będzie to z pewnością profesjonalny podmiot mający doświadczenie i doskonale znający tego typu obiekty oraz ich funkcjonowanie. W rachubę bowiem wchodzą tu już nie tylko kwestie czysto techniczne, utrzymanie obiektu, ale bezpieczeństwo użytkowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama