Nowy numer 9/2021 Archiwum

Psycholog radzi

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu organizuje cykl webinariów poświęconych zagadnieniom z zakresu psychologii i pedagogiki.

Spotkania, skierowane do nauczycieli i pedagogów, ale także do rodziców, prowadzi Bożena Andrychowicz, psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

- Do powstania cyklu webinariów przyczyniła się pandemia, albowiem biblioteka nie może organizować żadnych stacjonarnych warsztatów i spotkań. Dlatego też przenieśliśmy je do internetu. Prowadzenia webinariów podjęła się Bożena Andrychowicz, z którą współpracujemy przy okazji organizacji różnych szkoleń. I pragnę zaznaczyć, że był to jej pomysł, by przygotować cykl spotkań poświęconych aktualnym i bardzo ważnym problemom, które zrodziła pandemia - wyjaśnia Anna Żarów, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Webinaria, trwające około godziny, odbywają się raz w miesiącu i są dostępne na platformie Zoom. Mają nie tyle formę wykładu, co bardziej dyskusji, w czasie której można zadawać pytania, wymieniać uwagi. W webinariach może uczestniczyć każdy, wystarczy tylko parę dni wcześniej na e-mail biblioteki przesłać informację o chęci wzięcia udziału. W odpowiedzi zwrotnej otrzyma się link, pod którym odbędzie się transmisja. Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć na żywo w spotkaniu, jest możliwość otrzymania nagrania z niego i obejrzenia w dowolnym czasie. Należy się w tej sprawie zwrócić do biblioteki. 

- Podczas dotychczasowych webinariów poruszane były problemy depresji u dzieci i młodzieży, stresu, wychowania. Ostatnie dotyczyło jakże aktualnego i niestety bardzo poważnego tematu - wpływu zdalnego nauczania na uczniów, które ku zaskoczeniu wielu osób niestety niesie wiele negatywnych skutków, z których część jest już widoczna, część natomiast ujawni się za jakiś czas. Okazuje się bowiem, że młodzież, a zwłaszcza dzieci coraz gorzej znoszą brak kontaktu z rówieśnikami. Bożena Andrychowicz zwróciła uwagę, że to odcięcie od grupy jest skrajnie niekorzystne dla dzieci i młodzieży, gdyż w tym wieku uczą się relacji społecznych - mówi Anna Żarów.

Najbliższe webinarium zatytułowane „Wpływ krytycznych momentów w życiu rodziny na dziecko” odbędzie się za tydzień, w środę 24 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama