Nowy numer 14/2021 Archiwum

Gorzyce. Dzień św. Walentego

Podczas wszystkich Mszy św. w parafii pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli zakochane pary otrzymywały okolicznościowe dyplomy.

Był tylko jeden warunek: musiały zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanym serduszku.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

- W dniu św. Walentego, patrona zakochanych, pragniemy szczególnie modlić się za wszystkie małżeństwa, pary, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, narzeczonych, a także tych darzących siebie miłością, by była taka, o jakiej św. Paweł pisze w Liście do Koryntian: miłość, w której zawsze jest Bóg - powiedział ks. Damian Szypuła, wikariusz w gorzyckiej parafii.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

- Prosimy dziś, by miłość, która łączy ludzi, była piękna, czysta i wielka - dodał proboszcz ks. Mariusz Kozłowski.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

Po Eucharystii chętni małżonkowie robili sobie zdjęcia w ogromnym czerwonym sercu i otrzymywali od proboszcza okolicznościowe dyplomy. Następnie z tych zdjęć wykonane będą parafialna multimedialna prezentacja i walentynkowy kolaż. Organista zaś zagrał dla zakochanych marsz weselny ze "Snu nocy letniej" Feliksa Mendelssohna.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

W gorzyckiej parafii o zakochanych pamięta się ciągle. Przed pandemią na przykład udało się zorganizować małżeńską randkę przy świecach i torcie. Poprzedziła ją Eucharystia, połączona z indywidualnym błogosławieństwem małżonków Najświętszym Sakramentem.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

- Zawsze pamiętamy także o małżeńskich jubileuszach, niezależnie, który to jest. Małżonkowie gotowi go obchodzić uczestniczą w specjalnej Eucharystii, podczas której modlimy się za nich, a jubilaci otrzymują błogosławieństwo oraz dyplom - przypomniał ks. Kozłowski.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

Dziś dodatkowo na Gorzyckim Kiermaszu Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbywa się online, można kupić walentynkowe ozdoby, ale także wziąć udział w tematycznych warsztatach przygotowanych przez Małgorzatę Jonaszek-Dul z Domu Kultury we Wrzawach. Lokalne restauracje proponują natomiast pizzę w kształcie serca.

Gorzyce. Dzień św. Walentego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama