Nowy numer 08/2024 Archiwum

Sandomierz. Konkurs na dyrektora muzeum

Burmistrz Sandomierza ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego.

Pod koniec października ubiegłego roku z sandomierskim muzeum pożegnał się jego ówczesny dyrektor Dominik Kacper Płaza, który wygrał konkurs i przejął kierownictwo w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu pełniącą obowiązki dyrektora została Iwona Łukawska, wieloletni kustosz Działu Etnograficznego.

W miniony poniedziałek burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, będący głównym organem prowadzącym Muzeum Okręgowe, ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko jego dyrektora, na 5-letnią kadencję.

Postępowanie konkursowe przeprowadzi komisja, powołana przez burmistrza Sandomierza.

Osoby zainteresowane objęciem tej funkcji mają czas na złożenie pełnej dokumentacji do 30 marca. Zakończenie postępowania konkursowego przewidziane jest na 30 kwietnia.

Zarządzenie oraz regulamin konkursu są zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Sandomierza (TUTAJ) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (TUTAJ).

Muzeum Okręgowe będzie w tym roku świętować 100-lecie działalności. Staraniem sandomierskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego 5 maja 1921 r. zostało otwarte Muzeum Ziemi Sandomierskiej, które dało początek obecnej instytucji.

Organami współprowadzącymi Muzeum Okręgowe są Urząd Miasta Sandomierza, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz - od grudnia 2019 r. - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy