W kościele parafialnym w Godziszowie pszczelarze uczcili swoją patronkę - Matkę Bożą Gromniczną.
Spotkanie pszczelarzy wiąże się z tradycją odlewania gromnic z pszczelego wosku, które jest ciągle popularne w janowskich stronach. W tym regionie pszczelarstwo jest nie tylko pasją, ale w wielu przypadkach prowadzone są duże gospodarstwa pasieczne.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wojewódzkiego związku pszczelarzy w Lublinie na czele z prezesem Piotrem Różyńskim, poczty sztandarowe z okolicznych kół pszczelarskich oraz parafianie. Mszy św. przewodniczył ks. Józef Krawczyk, proboszcz parafii, który podkreślił, że Niepokalana Maryja, którą czcimy jako Matkę Bożą Gromniczną, otacza opieką nie tylko ludzkie domostwa, ale i nasze zagrody i wszystko to, co służy człowiekowi.
– Po miodobraniach pszczelarze przerabiają wosk wyprodukowany przez pszczoły, służy on przede wszystkim do wyrabiania węzy, na której pszczoły budują miodowy plaster. Wosk używany jest także do wyrobu świec oraz wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jest on niezwykle cenionym pszczelim produktem – podkreślał pan Krzysztof, jeden z pszczelarzy.
Podczas Mszy św. poświęcone zostały świece gromniczne przyniesione przez wiernych. Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie pszczelarskie.