Nowy numer 38/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Opanowali prawo

Odbył się II Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy "Poznaj Prawo Budowlane". To jedyny w kraju konkurs o takiej tematyce.

Wzięło w nim udział 747 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym z 9 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Konkurs międzywojewódzki został przeprowadzony w trzech etapach: eliminacji szkolnych, kwalifikacji wojewódzkich i finału międzywojewódzkiego. W ścisłym finale zmierzyło się 24 uczniów z 14 szkół. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 50 pytań testowych, w tym 35 z prawa budowlanego i 15 z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Stalowa Wola. Opanowali prawo

Tytuł laureata otrzymało sześciu uczniów. Pierwszy był Maciej Chromik z Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, drugi - Kamil Błaszczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu, a trzecia - Sandra Wróbel z Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. Zwycięzcy  uzyskali bardzo dobre wyniki z testu, zdobywając od 43 do 48 punktów na 50 możliwych.

Stalowa Wola. Opanowali prawo

Nagrody, upominki oraz dyplomy w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli wręczył Marian Pędlowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Stalowej Woli, pomysłodawca konkursu.

- Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym, jako jednym z najważniejszych regulacji prawnych z zakresu procesu inwestycyjnego. Szkoły dziś nie zapewniają uczniom usystematyzowanej wiedzy na ten temat. Nauczyciele zaś starają się „przemycić” trochę prawa budowlanego na innych lekcjach. Chciałem to zmienić - powiedział Marian Pędlowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy