Nowy numer 9/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Czytelnicza gratka

Na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli można za darmo przeczytać, posłuchać lub pobrać opowiadanie "Ada i jej cztery przygody".

Publikację Jana Kerdena z ilustracjami Piotra Fąfrowicza wydała Fundacja Arka im. Józefa Wilkonia.

- Opowiadanie „Ada i jej cztery przygody" jest przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. To chwila, gdy ich naturalna ciekawość i spontaniczna twórczość zderza się z zupełnie nowymi wymaganiami, rutyną dorosłego świata i wpływami komercji. Z myślą o tym powstała książka, a składające się na nią cztery opowieści mają być pomostem, dzięki któremu dziecięca wrażliwość i chęć kreacji odnajdzie się wśród nowych doznań i wyzwań. Ważną wartością jest też użycie klasycznego języka literackiego, bez współczesnych naleciałości - rzecz o którą coraz trudniej w literaturze i codzienności - zauważył Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Czytelnicza gratka

Bezpłatny program wspierający czytelnictwo jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a partnerem Fundacji Arka im. Józefa Wilkonia w jego realizacji jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama