Nowy numer 9/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Spotkanie z fajną matematyką

Finał XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów II Stopnia odbył się w LO im. KEN w Stalowej Woli.

- Olimpiada jest przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. I jest to najstarsza ogólnopolska olimpiada skierowana kiedyś do gimnazjalistów, a od dwóch lat do uczniów szkół podstawowych. Od 16 lat organizatorem zawodów II stopnia jest I liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli, a za jej sprawne przeprowadzenie odpowiada nauczyciel tej szkoły i członek komitetu organizacyjnego OMJ- Waldemar Rożek, posiadający honorowy tytuł Profesora Oświaty - poinformował Mariusz Potasz, dyrektor LO im. KEN w Stalowej Woli.

W tym roku z powodu pandemii zorganizowano dwa dodatkowe olimpijskie komitety w innych miastach, dlatego do stalowowolskiego liceum zgłosiło się nie jak zwykle ponad 100 uczestników a 17 z 21 zapowiedzianych. Przybyli z Niska, Mielca, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Józefowa Hedwiżyna, Pysznicy, dopisali też gospodarze.

- Uczestnicy, którzy uzyskają tytuł finalisty, otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich natomiast dla laureatów drzwi stoją otworem do dowolnej szkoły - dodał dyrektor.

Stalowa Wola. Spotkanie z fajną matematyką

Co motywuje młodych ludzi do rozwijania matematycznych pasji ?

- Interesuję się matematyką, bo matematyka jest bardzo piękna. Bardzo mi się podoba, gdy wszystko układa się tak logicznie, gdy skomplikowane na pierwszy rzut oka problemy mają czasami proste i logiczne rozwiązania - wyjaśniła Marysia Chmielowiec.

- Matematyka to po prostu pasja a nie przymus - dorzucił inny olimpijczyk Jan Habigier

-  Olimpiada to spotkanie z bardzo fajną matematyką, taką nie szkolną, nietypową, z innymi zadaniami rozszerzającymi wyobraźnię, tok myślenia - podkreśla Waldemar Rożek.

Wyniki olimpiady będą znane za około cztery tygodnie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama