Nowy numer 9/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Konkretne wsparcie

Pierwsze stalowowolskie przedsiębiorstwo otrzymało wsparcie w postaci ulgi podatkowej na podstawie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

Jest to firma „Kobi”, zajmująca się produkcją dziecięcych mebli. Dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu, jej właściciele zakupią produkcyjną  halę w stalowowolskiej strefy przemysłowej.

- Jeżeli sprzedaż będzie rosła, to systematycznie będziemy zatrudniać nowych pracowników. Co roku przyjmujemy od 5 do 6 osób i myślę, że tę tendencję utrzymamy - powiedział Bogusław Woźniczka, współwłaściciel firmy.

Stalowa Wola. Konkretne wsparcie

„Kobi” działa od 2016 roku. Wprawdzie przede wszystkim produkuje meble dziecięce, ale powoli rozszerza swój asortyment także o te do salonu. Dziś firma zatrudnia blisko 40 osób.  

Wczoraj w sali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Urzędu Miasta właściciele przedsiębiorstwa, Damian Skibiński i Bogusław Woźniczka, odebrali z rąk Lucjusza Nadbereżnego prezydenta Stalowej Woli i Tomasza Miśko, dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu decyzję o podatkowej uldze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama