Nowy numer 9/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Pomagają kombatantom

„Obiad dla Bohatera podczas pandemii” - to ogólnopolska akcja, w którą włączyła się także Stalowa Wola.

Naszym obowiązkiem jest, aby choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to, że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować. Ciepły obiad, zakupy, realizacja recept oraz najważniejsze - możliwość kontaktu i rozmowy. Tak niewiele trzeba, by sprawić radość - powiedział Lucjusz Nadbereżny prezydent  Stalowej Woli, uzasadniając fakt włączenia się samorządu do akcji.

Stalowa Wola. Pomagają kombatantom

Jej organizatorami są Fundacja „Nie zapomnij o nas” oraz Stowarzyszenie „Odra-Niemen Oddział Mazowiecki”. Logistyczną pomoc na Podkarpaciu zapewnia między innymi 16 batalion saperów z Niska. Oni właśnie codziennie dostarczają ciepłe posiłki kombatantom.

Stalowa Wola. Pomagają kombatantom

- Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają, że pomoc materialna jest ważna, ale na pewno nie mniej ważny jest zawarty w niej  ładunek emocjonalny i pamięć - dodaje Krystian Fila koordynator Fundacji „Nie zapomnij o nas” na Podkarpaciu.

Stalowa Wola. Pomagają kombatantom

Nie wszyscy kombatanci są wciąż objęci akcją, bo nie do każdego udało się dotrzeć. W celu ich zgłoszenia,  należy skontaktować się z koordynatorem Fundacji „Nie zapomnij o nas” na Podkarpaciu Krystianem Filą pod numerem 725 995 179. Jeśli ktoś chciałby indywidualnie wesprzeć akcję, to może to uczynić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na zrzutce: https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama