Nowy numer 08/2024 Archiwum

467 książek na rok!

Tyle książek przeczytała Małgorzata Hałka, która została Czytelnikiem Roku MBP w Tarnobrzegu w grupie dorosłych.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu rozstrzygnęła doroczny konkurs na najlepszego czytelnika roku. By zdobyć zaszczytny tytuł „Czytelnik Roku 2020”, trzeba było wykazać się doskonałą „kondycją” czytelniczą. W kategorii pierwszej, obejmującej dzieci w wieku od 6 do 12 lat, należało wypożyczyć w bibliotece i przeczytać aż 358 książek, tyle bowiem tytułów na swoim koncie miała Maja Nowak. W kategorii młodzieżowej (od 13 do 18 lat) najaktywniejszym czytelnikiem okazał się, nie pierwszy raz, Kacper Maszkowski, który wypożyczył 149 książek. Kacper zdobywał już w poprzednich edycjach główne laury lub wyróżnienia.

467 książek na rok!   Kacper Maszkowski kolejny raz okazał się najaktywniejszym czytelnikiem w kategorii młodzieżowej. MBP w Tarnobrzegu

Prawdziwą rekordzistką została Małgorzata Hałka, która ze zbiorów tarnobrzeskiej biblioteki przeczytała aż… 467 książek, czyli ponad jedną publikację na dzień! Pani Małgorzata nie po raz pierwszy „wyczytała” sobie tytuł Czytelnika Roku w trzeciej grupie - osób dorosłych.

W styczniu 2017 roku, odbierając nagrodę dla najaktywniejszego czytelnika w roku 2016, stwierdziła, że nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania chociażby kilku stron. - Zresztą dzień bez książki, to dzień stracony. Nie wierzę, gdy ktoś mówi, że nie ma czasu na czytanie. Przecież tu nie chodzi o godziny spędzane z książką, wystarczy 10 lub 30 minut. A tyle czasu z pewnością każdy jest w stanie wykroić wśród swoich codziennych obowiązków - mówiła wówczas M. Hałka.

Komisja konkursowa w składzie: Monika Sadkowska - kierownik Działu Udostępniania Zbiorów, Informacji i Promocji MBP, Ewa Zalas-Jagodzińska - pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej oraz Alina Byczek - kierownik Filii nr 2, przyznała także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych, które otrzymali: Kacper Krzemiński, Łucja Sapielak, Aleksandra Buczek, Julia Brzęczka, Daria Brzozowska, Emilia Mierzwa, Zuzanna Ziętkowska, Piechota Emila, Małgorzata Szady, Małgorzata Woźniak, Krystyna Todor, Marta Bąk.

Obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły zorganizowanie tradycyjnego uroczystego podsumowania konkursu. Indywidualnie nagrody zwycięzcom wręczyli prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Stanisława Mazur - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy