Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ferie zimowe z komiksem

W Sandomierzu ferie upływają pod znakiem sztuki tworzenia komiksu.

Młodzież oraz dzieci (od 8. roku życia) mogą od wczoraj uczestniczyć w warsztatach tworzenia komiksu, odbywających się online, zorganizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury oraz Szymona Teluka, znawcy, twórcy i propagatora komiksu. Na facebookowym fanpage’u Sandomierskiego Centrum Kultury powstała specjalna grupa "Ferie zimowe z komiksem" (TUTAJ), do której mogą przystąpić młodzi miłośnicy tej obrazkowej formy narracji.

Warsztaty zostały podzielone na dwie części. Podczas pierwszej, zatytułowanej „Jak narysować wszystko”, do której film został opublikowany wczoraj na facebooku SCK, Szymon Teluk, prowadzący zajęcia, zapoznał chętnych z tematyką komiksu. Opowiedział także, jak zostać zawodowym rysownikiem, a tym może zostać każdy, bo nawet jeśli nie potrafimy czegoś narysować, to tylko dlatego, że wcześniej nie próbowaliśmy. Żeby jednak nie było tak łatwo, na końcu filmu pojawia się zadanie, które należy narysować, a następnie swoją pracę sfotografować i przesłać na wspomnianą grupę na Facebooku. Termin upływa jutro o godz. 11. Następnego dnia, czyli w czwartek o godz. 10, pojawi się film, w którym zostaną omówione nadesłane rysunki.

Również w czwartek o godz. 11 odbędzie się drugie spotkanie, w trakcie którego Szymon Teluk opowie, jak stworzyć krótki komiks, przybliżając techniki zawodowych rysowników komiksu i ucząc ich stosowania, opowiedzieć o wszystkim, o czym tylko autor zamarzy. Naturalnie na zakończenie spotkania prowadzący warsztaty postawi kolejne zadanie. Na jego wykonanie uczestnicy będą mieli dwa dni, termin nadsyłania prac minie bowiem 9 stycznia o godz. 11. Film z omówieniem prac zostanie opublikowany 10 stycznia o godz. 10.

Ferie zimowe z komiksem

Zatem do dzieła! Dobrej zabawy i wielu pomysłów!

***
Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunków studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok. 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, USA, Niemiec i Ukrainy. Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta, rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama