Nowy numer 3/2021 Archiwum

Antoś pierwszym tarnobrzeżaninem

Antoś, synek Agnieszki Rębisz i Andrzeja Sobowca, jest pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w 2021 roku. Tradycyjnie na maluszka czekała wyprawka od prezydenta miasta. Gratulacje włodarz przekazał przez telefon.

Pierwszy w tym roku tarnobrzeżanin zawitał na świecie nad ranem drugiego stycznia. Całe 3300 gramów i 57 cm szczęścia mamy Agnieszki Rębisz i taty Andrzeja Sobowca. Antoś jest pierwszym dzieckiem pary i pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w nowym roku. Pierwszym, za którym na świat zdecydowało się przyjść kilkoro następnych. - Ten rok zapowiada się bardzo dobrze - przyznaje Renata Bajcarczyk, położna koordynująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. - W ciągu tylko trzech pierwszych dni tego roku na świat przyszło w naszym szpitalu aż sześć maluszków! - dodaje.

Antoś, pierwszy tarnobrzeżanin, zafundował mamie poprawiny po Sylwestrze. - Akcja porodowa rozpoczęła się w Nowy Rok, ale malutkiego na świecie przywitaliśmy dopiero o 5.20 rano 2 stycznia - mówi szczęśliwa mama. Na razie rodzice nie mają planów co do przyszłości synka. - Najważniejsze, by był zdrowy. Wtedy każde, najśmielsze nawet plany może realizować - dodaje pani Agnieszka.  

By synek rósł zdrowy i szczęśliwy, świeżo upieczonej mamie życzył też prezydent Tarnobrzega. Tradycyjna wyprawka od prezydenta czekała na maluszka w szpitalu. Gratulacje włodarz składał telefonicznie. - Gratulować tak wspaniałego szczęścia to najprzyjemniejszy obowiązek prezydenta miasta. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie mogłem osobiście wręczyć wyprawki i pogratulować rodzicom pierwszego urodzonego w tym roku mieszkańca naszego miasta. Najważniejsze jednak jest zdrowie małego obywatela Tarnobrzega i jego mamy.  Niech Antoś rośnie zdrów, niech będzie wielką pociechą dla rodziców. Dzieci to prawdziwe szczęście! - mówi prezydent Dariusz Bożek i tradycyjnie zaprasza Antosia z rodzicami do Urzędu Miasta. - Gdy już będzie kroczył samodzielnie, niech się pokaże, jak wspaniale rośnie! - zachęca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama