Nowy numer 47/2022 Archiwum

Fenix Metals wspiera szkoły

Tarnobrzeski "górnik" oraz nowodębski Zespół Szkół nr 2 otrzymały wsparcie finansowe od firmy Fenix Metals na zakup sprzętu komputerowego.

Fenix Metals, firma działająca w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przekazała darowizny pieniężne w wysokości 30 tys. złotych Zespołowi Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu (popularnie zwanemu "górnikiem") oraz 20 tys. złotych Zespołowi Szkół nr 2 w Nowej Dębie.

Dzięki wsparciu w "górniku" powstanie nowoczesna pracowania komputerowa.

- Dziękuję firmie Fenix Metals za tak fantastyczny gest, za to, że mając na uwadze przecież przede wszystkim swoje wskaźniki ekonomiczne, dostrzega potrzeby innych, za to, że inwestuje w młodych, inwestuje w rozwój szkolnictwa zawodowego kształcącego być może przyszłe kadry, przyszłych inżynierów. To fantastyczny przykład, gdy firma prowadząca działalność na danym terenie solidaryzuje się z jego społecznością, uczestniczy w jego rozwoju - mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Pieniądze zostały przeznaczone na wyposażenie pracowni komputerowej. Dzięki wsparciu zakupiono 10 monitorów LCD 21,5 cala PHILIPS, 10 komputerów NATEC oraz 10 klawiatur, które znacznie poprawią możliwości realizacji zadań statutowych szkoły w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym realizacji edukacji zdalnej przez nauczycieli i uczniów. Jak podkreślają przedstawiciele szkoły, nowy sprzęt wykorzystany zostanie do utworzenia nowej, stacjonarnej i nowoczesnej pracowni komputerowej, która znacznie poprawi dostępność do infrastruktury informatycznej w szkole, stworzy lepsze warunki nauki. Dyrekcja szkoły w imieniu nauczycieli i uczniów składa firmie Fenix Metals serdeczne podziękowania za sfinansowanie wyposażenia do nowej pracowni komputerowej.

Fenix Metals wspiera szkoły   Komputery zakupione przez ZS nr 2 w Nowej Dębie. Starostwo Powiatowe

Nowodębski ZS nr 2 przeznaczył darowiznę na doposażenie pracowni komputerowej, która w czasie nauczania zdalnego otwarta będzie dla wszystkich uczniów mających problemy z odbywaniem nauki online w domu. Szkoła dokłada wszelkich starań, by efektywnie kształcić i przygotowywać młodych ludzi do startu na rynku pracy. W czasie nauczania zdalnego jest to szczególnie trudne, również dla uczniów, którzy nie zawsze dysponują odpowiednim zapleczem technicznym. Zakup nowych komputerów, które stanowią obecnie podstawowe narzędzie nauki, znacząco wpłynie na poprawę jakości kształcenia.

- Dziękuję firmie Fenix Metals za wsparcie - mówi starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. - Pomoc od tej firmy dotarła nie tylko do szkół, ale także do szpitala powiatowego w Nowej Dębie, który zyskał nowe urządzenia medyczne i środki ochrony osobistej - dodał starosta.

Fenix Metals jest jednym z wiodących w Europie przedsiębiorstw  działających w zakresie odzysku cyny.  Filozofia firmy obejmuje ochronę zasobów naturalnych, stworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska pracy oraz zrównoważony rozwój. Firma aktywnie angażuje się w różnego rodzaju działania wspierające lokalne społeczności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy