Nowy numer 31/2022 Archiwum

Nowa Dęba. Zabrzmią pełną parą

Nowodębski Samorządowy Ośrodek Kultury zakupił nowe nagłośnienie.

W ramach projektu „Zakup asortymentu muzycznego na potrzeby prowadzenia edukacji artystycznej i występów grup działających w SOK” instytucja nabyła mobilny komplet nagłośnieniowy, w skład którego wchodzi zestaw 12 kolumn głośnikowych, w tym: szerokopasmowe, niskotonowe, uniwersalne konferencyjno-odsłuchowe, a także statywy kolumnowe, 100 m okablowania i komplet pokrowców ochronnych na wszystkie głośniki.

- Zakup tego zestawu nagłośnieniowego pozwoli naszym artystom amatorom, jak również profesjonalistom, którzy u nas występują, na uzyskanie jeszcze czystszego i niezakłócanego przekazu artystycznego dla widzów i słuchaczy wielu organizowanych przez nas wydarzeń. Obecnie posiadany zestaw służył w SOK kilkanaście lat i ostatnio często trzeba było go naprawiać, natomiast najnowszy zakup to według naszego realizatora dźwięku inwestycja, która nie będzie wymagać nakładów finansowych przez kolejne 15-20 lat. Korzystając z okazji, chcę podziękować posłom Zbigniewowi Chmielowcowi i Rafałowi Weberowi za wspieranie tego projektu - mówi dyrektor SOK Krystian Rzemień, który przygotował dofinansowany wniosek.

Nowy sprzęt pozwoli na podniesienie standardu prowadzenia zajęć edukacji kulturalnej oraz jakość występów scenicznych zarówno kameralnych, jak i plenerowych odbywających się na scenach Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, jak i we wszystkich jego filiach: w Chmielowie, Cyganach, Rozalinie i Tarnowskiej Woli.

Zakup nagłośnienia był możliwy dzięki 50 tys. zł, będących dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Ministerialna dotacja wyniosła niemal 70 proc. kosztów. Pozostałą kwotę 22 tys. zł na wkład własny zabezpieczył z wypracowanych środków Samorządowy Ośrodek Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama