Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Tarnobrzeg. Paczki i wigilijny barszcz

420 świątecznych paczek trafi do osób najbardziej potrzebujących pomocy.

W związku z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w tym roku nie odbędzie się tradycyjna Miejska Wigilia.

By jednak nie pozostawiać osób potrzebujących wsparcia bez pomocy, z puli zaplanowanej na jej organizację, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował 420 świątecznych paczek z żywnością o przedłużonej trwałości. Do akcji dołączył się Tarnobrzeski Bank Żywności, przeznaczając produkty ze swych zapasów.

Pomoc trafi do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, seniorów, samotnych oraz przewlekle chorych. O tej formie wsparcia informował parę tygodni temu prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

- Podobnie jak na święta Wielkiej Nocy, tak i obecnie przygotujemy paczki, z którymi zawitamy do ludzi i miejsc, gdzie potrzebna jest pomoc. Nie zostawimy nikogo bez wsparcia. Niestety zabraknie tego jednego miejsca, w którym od lat gromadziliśmy się na wspólnym kolędowaniu, łamaniu opłatkiem. Wierzymy jednak mocno, że w przyszłym roku będziemy mogli kontynuować tę tradycję - zapewniał prezydent Bożek.

Paczki są wydawane od dzisiaj do środy, czyli od 21 do 23 grudnia w siedzibie MOPR przy ulicy Kopernika tym osobom, które mogą je odebrać osobiście, większość dostarczana jest bezpośrednio do domów. W rozwiezieniu ich pracownikom ośrodka pomocy pomagają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu-Sobowie.

- Razem z miejskimi paczkami do części zwłaszcza osób starszych i chorych, mieszkających samotnie, trafi 50 pakietów z posiłkami świątecznymi, przygotowanymi przez restaurację Gustum w hotelu Evva - informuje Wojciech Lis, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Oprócz paczek, MOPR będzie w Wigilię od godziny 11 do 12 wydawał w siedzibie przy ulicy Kopernika 3 ciepły posiłek złożony z wigilijnych potraw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy