Nowy numer 4/2023 Archiwum

Czternasta Choinka Życzeń

Pandemia nie zatrzymała organizatorów dorocznej akcji charytatywnej Choinka Życzeń.

Nie sposób sobie wyobrazić, by w grudniu nie odbyły się wydarzenia w ramach wspomnianej akcji, organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, w tym „sianka”, licytacji na antenie Radia Leliwa oraz koncertu gwiazdy.

- Postanowiliśmy nie poddawać się pandemii i 14. edycję Choinki Życzeń rozpoczęliśmy już w drugiej połowie listopada kiermaszem bożonarodzeniowym, na którym tradycyjnie znalazły się świąteczne stroiki i ozdoby wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych wraz z rodzicami. Z racji ograniczeń kiermasz tym razem odbył się w internecie. Na naszej stronie widniała zakładka i każdy, kto miał wolę nabycia prac dzieci i wsparcia akcji, mógł sobie wybrać to, co najbardziej mu się spodobało. Zainteresowanie było bardzo duże i stroiki rozeszły się niemal błyskawicznie, za co wszystkim nabywcom z serca dziękujemy. Kwota zebrana podczas niego to 6.600 złotych - informuje Paweł Gospoś, prezes SPZSS.

Osoby pragnące wesprzeć stowarzyszenie będą mieć do tego okazję już w najbliższą niedzielę 13 grudnia, kiedy odbędzie się akcja „Sianko”. W tym roku nie będą go rozprowadzać członkowie, podopieczni stowarzyszenia, nauczyciele ZSS czy wspierający ich wolontariusze, sytuacja związana z epidemia na to nie pozwala. Niemniej sianko będzie wystawione w trzech tarnobrzeskich kościołach - pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie, pw. Chrystusa Króla na Przywiślu oraz pw. Miłosierdzia Bożego na Dzikowie, pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zakrzowie oraz kaplicy pw. św. Jacka w Sielcu. Natomiast 20 grudnia będzie można zaopatrzyć się w wigilijne sianko w kościele ojców dominikanów.

Niezagrożona natomiast jest budząca duże emocje licytacja cennych przedmiotów oraz nieodmiennie - bożonarodzeniowego drzewka.

Czternasta Choinka Życzeń

- Licytacja, tradycyjnie na antenie Radia Leliwa, startuje w piątek 18 grudnia, finał natomiast odbędzie się w niedzielę 20 grudnia. W piątek i sobotę będzie można licytować od godziny 12 do 15, zaś w niedzielę od 15 do 17. W tym roku oferujemy pakiet, w którym znajdują się piłka i książka z autografem szczypiornisty Karola Bieleckiego, które nam przekazał, rodzinny wyjazd do Kielc i spotkanie z panami Grzegorzem Tkaczykiem i Karolem Bieleckim, zakończone uroczystym obiadem w restauracji pana Karola. I naturalnie do tego drzewko, będące symbolem Choinki Życzeń - mówi Paweł Gospoś. - Wielki finał, czyli koncert gwiazdy, odbędzie się 18 grudnia. Zapraszamy na piękny koncert kolęd w wykonaniu Kasi Cerekwickiej z zespołem, która zaśpiewa w Tarnobrzeskim Domu Kultury, skąd jej występ będzie transmitowany i każdy będzie mógł w swoim domu obejrzeć go na komputerze. Na stronie stowarzyszenia będzie zamieszczony link do transmisji.

W minionych edycjach uczestnicy koncertów wspierali Choinkę Życzeń, wykupując specjalne cegiełki. Także tym razem będzie można wesprzeć akcję poprzez wpłatę na internetową zrzutkę odbywającą się w trakcie koncertu.

Nie odbędzie się tradycyjne spotkanie Gwiazdy z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych, która zgodnie z obostrzeniami pracuje w trybie zdalnym.

Czternasta Choinka Życzeń

Pod znakiem zapytania, i to dużym, stoi bal charytatywny, który zamykał całą akcję Choinka Życzeń.

- Wielce prawdopodobne, że nie odbędzie się, widzimy bowiem jaka jest sytuacja epidemiczna. Niemniej śledzimy wszystko na bieżąco i jeśli tylko warunki w styczniu poprawiłyby się i zostały zdjęte wprowadzone przez rząd obostrzenia sanitarne, wówczas możemy szybciutko bal przygotować na 6 lutego, jak to było planowane - wyjaśnia prezes SPZSS.

Organizatorzy w ramach podziękowania dla firm wspierających akcję przygotowali specjalne bombki z ich logo, które w najbliższy piątek, 11 grudnia o godzinie 11 będą uroczyście zawieszane na miejskiej choince, stojącej na placu Bartosza Głowackiego.  

Akcja Choinka Życzeń, organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych od początku jej istnienia, ma w założeniu niesienie wsparcia dla uczniów placówki. Dzięki zbieranym pieniądzom podopieczni otrzymywali niezbędny, a kosztowny sprzęt rehabilitacyjny, mieli finansowane wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, organizowane były wycieczki dla uczniów, wspierana była także szkoła. W tym roku, dzięki blisko 80 tysiącom złotych zebranym podczas 13. edycji "Choinki Życzeń" stowarzyszenie udzieliło pomocy trzem chłopcom - Arkadiuszowi, Dominikowi i Filipowi w postaci zakupu sprzętu i sfinansowaniu wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne. Ponadto stowarzyszenie wsparło Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie, tarnobrzeski szpital oraz sam Zespół Szkół Specjalnych.

- Ogółem wydana w tym roku kwota wyniosła ponad 50 tysięcy złotych - podsumowuje Paweł Gospoś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy