Nowy numer 17/2024 Archiwum

Tarnobrzeg. Skrzyżowanie odebrane

Remont skrzyżowania ulic Sikorskiego, Wyszyńskiego i Zwierzynieckiej oficjalnie dobiegł końca. Wczoraj został przywrócony obustronny ruch samochodowy na ulicy Sikorskiego. Dzisiaj odbył się oficjalny odbiór inwestycji.

Niecałe trzy miesiące trwały prace związane z remontem i przebudową skrzyżowania oraz odcinka ulicy Sikorskiego, leżącą w ciągu drogi wojewódzkiej 723.

Jak zaznaczył podczas odbioru prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, była to ważna inwestycja i dla miasta, i dla kierowców.

- Prawie na świętego Mikołaja otrzymujemy dwa potężne zadania, wykonywane w bardzo trudnym czasie późnej jesieni, kiedy mogliśmy się spodziewać różnych warunków pogodowych. Uważam, że tarnobrzeżanie mogą podziękować wykonawcy za dwie rzeczy. Po pierwsze, że remont został wykonany, a po drugie, iż prace związane z nim były tak prowadzone, że nie przysporzyły większych problemów w Tarnobrzegu. Osoby jeżdżące ulicą Sikorskiego potwierdzają, iż wszystko było tak przygotowane, że przez miasto można było bez większych problemów przejechać - mówił prezydent Dariusz Bożek. - Cieszę się, iż Tarnobrzeg ma kolejną, ważną inwestycję zakończoną.

Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Barbara Trzeciak wyraziła zadowolenie ze sprawnego przebiegu robót oraz zakończenia ich w przewidzianym terminie, dziękując firmie PBI oraz inspektorom nadzoru za wykonaną pracę.

- Zadanie zostało zrealizowane ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Roboty objęły wymianę nawierzchni wraz z jej podbudową, która jest tzw. nawierzchnia cichą. Przebudowane zostały chodniki na ciągi pieszo rowerowe, wymieniona sygnalizacja świetlna na bezkolizyjną. Z pobocznych prac należy wspomnieć o regulacji i przesunięciu studni, służących odwodnieniu ulicy uzupełnienie nasadzeń, które kolidowały z projektem - powiedziała Barbara Trzeciak.

Tarnobrzeg. Skrzyżowanie odebrane   Zakończenie inwestycji cieszy przede wszystkim kierowców. Marta Woynarowska /Foto Gość

W imieniu zarządu i pracowników wykonawcy inwestycji firmy PBI swoje zadowolenie z zakończenia robót wyraził Ryszard Hadała, prezes zarządu PBI Infrastruktura.

- Chciałbym podziękować panu prezydentowi za możliwość realizacji tej inwestycji, która była kolejną, wykonywaną przez naszą firmę dla Tarnobrzega. Nie ukrywam, że w tak trudnym, przedświątecznym okresie udało się w miarę szybko zrealizować remont bez zbytnich uciążliwości dla mieszkańców - zauważył Ryszard Hadała. Zwracając się zaś do prezydenta Dariusza Bożka, życzył kolejnych inwestycji, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż PBI uda się realizować.

Cała inwestycja obejmująca remont skrzyżowania i przebudowa odcinka ulicy Sienkiewicza wyniósł blisko 2,9 milionów złotych, z tego dotacja ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów to 1,13 milion złotych.

To co udało się bez zastrzeżeń zrealizować firmie PBI, nie powiodło się Bruk-Dar z Czermina, który prowadził przebudowę ulicy Strefowej. Z uwagi na zastrzeżenia co do jakości wykonanych prac, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, wczoraj nie doszło do odbioru inwestycji przez miasto.

- W otrzymanych wynikach badań mieszanki mineralno-asfaltowej czytamy: „próba posiada zaniżony wskaźnik zagęszczenia, zawyżoną wartość wolnych przestrzeni, odchyłki w uziarnieniu”. Oznacza to, iż te pomiary nie zmieściły się w określonych, dopuszczalnych normach. Rano rozmawialiśmy z wykonawcą, który zaproponował pewne rozwiązania. Obecnie będziemy je analizować pod kątem zamówień publicznych oraz prawnym - wyjaśniała sytuację Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy