Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie będzie kolędy w tradycyjnej formie

Po szerokich konsultacjach bp Krzysztof Nitkiewicz odwołał w diecezji sandomierskiej tegoroczną wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Zachęca do specjalnych nabożeństw dla rodzin i wiernych w parafiach.

Kuria diecezjalna w Sandomierzu wydała dziś komunikat w którym informuje, że ordynariusz sandomierski mając na względzie wyrażone przez księży dziekanów opinie, a szczególnie uwzględniając sytuację epidemiczną, odwołuje tegoroczną wizytę duszpasterską (kolędę) w formie tradycyjnej.

 - Zachęca się do organizowania w kościołach parafialnych specjalnych nabożeństw dla wiernych z poszczególnych części parafii (z zachowaniem limitów osobowych), połączonych z pasterskim błogosławieństwem, przekazaniem diecezjalnych folderów kolędowych, które do 15 grudnia br. mają zostać przygotowane przez Wydział Duszpasterski Kurii. Po powrocie z nabożeństwa do domu zachęca się wiernych do wspólnej modlitwy rodzinnej – podaje kurialny komunikat.

Jednocześnie biskup zwrócił się z prośbą o szeroką dyspozycyjność księży wobec posługi sakramentalnej chorym oraz osobom znajdującym się w szczególnych warunkach życiowych. - Ponieważ sytuacja konkretnej osoby nie zawsze jest znana duszpasterzowi, tego rodzaju wizyta powinna być wcześniej uzgodniona z zainteresowanym i jego rodziną, zasięgając wszelkich użytecznych informacji i mając na względzie przepisy epidemiczne – wyjaśnia komunikat.

W komunikacie apeluje się do wszystkich księży, aby byli zawsze dostępni osobiście i pod telefonem, rozwijając maksymalnie kontakt z innymi kapłanami i wiernymi, co będzie sprzyjało pielęgnowaniu wspólnoty.

W wydanym komunikacie biskup nie wyklucza możliwości wizyty duszpasterskiej  w tradycyjnej formie, w późniejszym terminie, o czym informować będą specjalne komunikaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama