Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koprzywnica. Wspólnie ubiorą choinkę

W najbliższy poniedziałek rusza akcja - wspólne ubieranie miejskiej choinki.

Drzewno już stanęło na Rynku i oczekuje na udekorowanie. Niestety, z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia niemożliwe było zorganizowanie zbiorowej zabawy w ubieranie choinki, dlatego dyrekcja i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszają do indywidualnego dekorowania bożonarodzeniowego drzewka, najlepiej własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Mogą to być także bombki, girlandy, łańcuchy, gwiazdy, wszelkie dekoracje kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia. Do wspólnego ubierania zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy. - Niech każdy zawiesi na gałązkach swoją świąteczną ozdobę - proszą pracownicy MGOKiS w Koprzywnicy. - Można także przynieść swoje dekoracje do nas, a my je umieścimy na drzewku. Akcja rusza w poniedziałek, 7 grudnia.

Ośrodek ma także dodatkową propozycję dla uczestników wspólnego strojenia choinki. Każdy, kto zechce, może zrobić zdjęcie ze swą ozdobą przy drzewku. Podpisaną fotografię należy przesłać na adres kdk@39@op.pl lub na messengera MGOKiS. - Będziemy na bieżąco zamieszczać zdjęcia na naszym facebookowym fanpage’u. W ten sposób powstanie nasza koprzywnicka opowieść o zdobieniu bożonarodzeniowej choinki - mówi Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

Koprzywnica. Wspólnie ubiorą choinkę   Figurki staną w szopce przy MGOKiS. MGOKiS

Choinka nie będzie jedynym świątecznym akcentem w przestrzeni publicznej Koprzywnicy. Przy MGOKiS stanie, a właściwie już niemal stanęła, szopka bożonarodzeniowa. Do jej budowy zachęcił gest pani Benity z Sokolnik, która zdecydowała się przekazać figury Świętej Rodziny - Dzieciątka, Maryi oraz Józefa, a także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, wołu, osiołka i baranków. Wcześniej przez kilka lat zdobiły szopkę na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama