Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnobrzeżanie w walce z koronawirusem

Mieszkańcy Tarnobrzega oraz osoby związane z nim wspierają miasto w walce z koronawirusem.

Dzięki ich darowiznom został zakupiony pierwszy pakiet 160 masek FFP3 zapewniających najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych.

Ponieważ maski spełniają wymagania norm dla służb medycznych, dlatego trafią do dwóch tarnobrzeskich placówek – Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Dekutowskiego oraz Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kurasia.

Pieniądze pochodzą ze specjalnego subkonta, uruchomionego przez miasto wiosną tego roku, na które darczyńcy mogą wpłacać dowolne datki. Była to ze strony samorządu odpowiedź na liczne zapytania mieszkańców i osób związanych z Tarnobrzegiem, pragnących wesprzeć samorząd w walce z pandemią. Dotychczas wpłynęła na nie 2 820,16 zł.

- Jak zaznaczyliśmy, wszystkie zgromadzone na nim środki przeznaczane są na działania zmierzające do zminimalizowania rozmiaru epidemii na terenie miasta, których, jako samorząd, podejmujemy wiele. Wspomnę chociażby nasze wsparcie dla szpitala w Tarnobrzegu, dla którego kupiliśmy respiratory, doposażaliśmy w najtrudniejszym czasie w płyny do dezynfekcji oraz odzież ochronną ratowników, pielęgniarki. Płyny, przyłbice, maseczki przekazywaliśmy też placówkom pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, punktom handlowym. Wciąż staramy się odpowiadać na potrzeby i przekazywać środki ochrony tam, gdzie są szczególnie potrzebne. Dziękujemy więc za każdy przejaw troski o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta, za każdą przekazaną darowiznę na ten cel - mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.    

Firmy oraz osoby prywatne wciąż mogą wpierać samorząd Tarnobrzega w walce z koronawirusem. Numer specjalnego subkonta, na które można przekazywać darowizny można znaleźć na stronie urzędu miasta - KLIKNIJ TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama