Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koprzywnica. Świąteczne paczki dla domów dziecka

Mieszkańcy gminy przystąpili do wielkiej zbiórki darów na świąteczne paczki dla domów dziecka w Łoniowie oraz Skopaniu.

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy otwierają się serca na innych ludzi, zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los.

Mieszkańcy Koprzywnicy postanowili wesprzeć, zwłaszcza w tym wyjątkowo trudnym roku, roku pod znakiem pandemii, dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze - Domy dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie oraz Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

- Rok jest wyjątkowo ciężki. Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu wspiera nas cały czas środkami do dezynfekcji i ochrony osobistej za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni, gdyż wydatki na ich zakup byłyby to dla naszego budżetu ogromnym obciążeniem. Niemniej postanowiłem opublikować na Facebooku prośbę o wsparcie naszej placówki poprzez ofiarowanie konkretnych rzeczy, najbardziej potrzebnych. I przyznam, że jestem w ogromnym szoku, albowiem mamy aż 145 tysięcy udostępnień, nie mówiąc o wyświetleniach. Uważam, że jest to docenienie naszej pracy - zarówno wspaniałej kadry, jak i cudownych wychowanków, naszych starań i odbudowy zaufania i dobrego imienia domu dziecka. Tak ogromne zainteresowanie oznacza, że jesteśmy postrzegani bardzo dobrze, co niezmiernie cieszy - stwierdza Damian Szwagierczak, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. - Dla wszystkich zaś, którzy nas wspierają, a są także osoby indywidualne, dla których zakup np. butelki płynu do toalet, czy paczki proszku to znaczny wydatek, brakuje mi słów, by wyrazić naszą wdzięczność. W tym gronie są także mieszkańcy Koprzywnicy. Jeszcze raz wszystkim ogromnie dziękuję, chociaż słowo „dziękuję” to za mało.

Koprzywnica. Świąteczne paczki dla domów dziecka

Zbierane są słodycze, artykuły szkolne, środki czystości osobistej oraz chemia, które znajdą się w paczkach, jakie trafią do podopiecznych placówek.

Do przyłączenia się do zbiórki zachęcają i prowadzą ją wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Koprzywnicy,  koła  gospodyń wiejskich oraz sołtysi z terenu gminy Koprzywnica.  

Zbiórka trwa do 10 grudnia.  Dary można przynosić do Domu Kultury w Koprzywnicy  oraz kwiaciarni przy ulicy Krakowskiej w Koprzywnicy.  

Patronat nad zbiórką darów objęła burmistrz miasta i gminy Koprzywnica Aleksandra Klubińska. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama